Uchycení solárních panelů k profilům

Pro připevnění solárního panelu k rámové konstrukci jsou zapotřebí 3 úchyty.

Spodní zarážky

Montují se pouze na spodní horizontální příčku rámu a slouží jako pojistka zamezující skluzu panelu, pokud by se uvolnilo další upevnění. Obecně není nutné spodní zarážky používat, ale i přes jejich vyšší cenu nemusíte mít následnou obavu o své FVE panely, které mají vysokou pořizovací hodnotu. Zarážky v programu PV naleznete v modifikacích pro zaháknutí o drážky profilů se šířkou hrany 32, 45 a 60 mm. Samozřejmostí je materiálové provedení z nerezové oceli.

Kategorie spodních zarážek

Boční úchyty

Slouží k upevnění krajních solárních panelů. Pro každou řadu panelů je zapotřebí dvou bočních úchytů na levé straně a dvou na pravé straně řady. Tyto úchyty se instalují na obě příčky z hliníkových profilů, jak na spodní, tak i na horní příčku. Pro výběr bočního úchytu je rozhodující tloušťka fotovoltaického panelu a k dispozici jsou rozměry úchytů pro všechny běžné tloušťky panelů na trhu od 20 do 50 mm.

Kategorie bočních úchytů

Středové úchyty

jsou určeny pro fixaci za vnitřní hrany panelů v jedné řadě. Opět je zapotřebí počítat s montáží na spodní i horní příčku rámu z hliníkových profilů PV. Počet středových úchytů přímo závisí na počtu panelů v jedné řadě. Tloušťka panelů není v tomto případě rozhodující, neboť dosažení potřebné výšky je dáno použitím vhodné délky šroubu.

Kategorie středových úchytů

Kompatibilní příslušenství vždy naleznete v detailu Vámi vybraného produktu na záložce související produkty.