Karbonové profily CarboSix

Carbo6 - profily s výjimečnými vlastnostmi

Produktová řada Carbo6 je tvořena výrobky z karbonových vláken, které vynikají svými technickými vlastnostmi. Díky programu Carbo6 snížíte hmotnost struktur, zamezíte průhybům a teplotní dilataci nebo zvýšíte chemickou odolnost. Program je tvořený strukturálními profily, kulatými a hranatými profily a vrstvenými deskami pro výrobu individuálních dílů, které najdou uplatnění v oborech robotizace, paletizace a při průmyslových aplikacích se speciálními požadavky.

Charakteristika

Systém CarboSix je založen na strukturovaných modulárních profilech vyrobených z karbonových vláknových kompozitů za použití technologie pultruzního tažení. Modulární karbonové profily CarboSix jsou stejně jako běžné hliníkové profily vybaveny upevňovacími drážkami pro snadnou a rychlou instalaci. Program CarboSix nabízí širokou škálu profilů a příslušenství včetně jednoduchých karbonových geometrických tvarů, jako jsou kulaté trubky, hranaté tyče nebo desky.

CarboSix - charakteristika

Jak se vyrábějí karbonové profily?

Karbonové profily CarboSix se vyrábějí tzv. pultruzní technologií, kdy karbonová vlákna nejdříve procházejí pryskyřicovou lázní, následně jsou vedena do speciální formy s kontrolovanou teplotou, ve které dochází k polymerizaci vláken a formování do příslušného tvaru. Poté už je jen profil nařezán na příslušnou délku.

CarboSix - pultruze

Video

Navštivte rovněž videogalerii s ukázkami aplikací produktů z řady Carbo6.

Další užitečná videa k programu ALUSIC naleznete na YouTube kanálu výrobce.

Ukázky řešení

Prohlédněte si galerii konstrukčních návrhů a realizací technických řešení ze systému Carbo6.

Katalog produktů

Více detailních technických informací o jednotlivých produktech z programu Carbo6 naleznete v katalogu.

verze CZ, PDF - 63,14 MB

PDF ke stažení